Gaziosmanpaşa Bulvarı No:84 Tezcan İşhanı-A Blok K:1/107 Çankaya - İZMİR
+90 232 483 83 24
info@egenorm.com

HİZMETLERİMİZ

Kalibrasyon Yetkili Tartı Aletleri Muayene Servisleri

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından 28755 sayılı 4 Eylül 2013 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan TARTI ALETLERİ MUAYENE YÖNETMELİĞİ’ne uygun olarak uzman personelimiz tarafından tartı aletleri muayene işlemleri gerçekleştirilmektedir.

 

Yetkili Muayene Servisi

İl müdürlüğü tarafından yetkilendirilen ve yetkisi kapsamındaki tartı aletlerinin periyodik ve stok muayenesi ile tamir sonrası ilk muayene ve damgalama işlemlerinin yapılmasından yetkili ve sorumlu olan kuruluşlara verilen “Yetkili Muayene Servis Belge”miz ile hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

 

Otomatik Tartı Aleti Muayenesi

Yükün, yük taşıyıcısı üzerine konulmasında, kaldırılmasında ve tartım sonuçlarının alınmasında bir operatörün müdahalesini gerektirmeyen tartı aletlerinin muayene işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

 

Otomatik Olmayan Tartı Aleti Muayenesi

Yükün, yük taşıyıcısı üzerine konulmasında, kaldırılmasında ve tartım sonuçlarının alınmasında bir operatörün müdahalesini gerektiren tartı aletlerinin muayene işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

 

Otomatik Gravimetrik Dolum Terazi Muayenesi

Tarafımızca dökme üründen, sabit kütle olarak farz edilen ürünü önceden belirlenmiş kaplara dolduran otomatik tartı aletlerinin muayene işlemi gerçekleştirilmektedir.

 

Otomatik Kütle Belirleme Terazi Muayenesi

Uzman personelimizce, önceden bir araya getirilmiş ayrık yüklerin (örneğin hazır ambalajlı paketler) ya da parçalardan oluşan malzeme yüklerinin tek tek kütlelerini belirleyen otomatik tartı aletlerinin muayene işlemleri gerçekleştirilmektedir.